а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

премислен

премислени
Вид збор: Придавка
Ранг: 44031
Што е однапред смислен или планиран.
Англиски: thought out
Примери:
Премислена кражба.
Премислена работа.
Изведенки
премисленост ж.