а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

предодреден

предодредениот
Вид збор: Придавка
Ранг: 21578
Што е однапред одреден за некого или за нешто
Англиски: predetermined
Примери:
предодредена судбина
предодреден на пропаст
предодреден победник
Изведенки
предодреденост ж.