а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

првокласен

првокласниот
Вид збор: Придавка
Ранг: 18337
Што е извонреден по својот квалитет, најдобар.
Англиски: first class
Примери:
првокласен роман
првокласна техника