а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

потпишан

потпишани
Вид збор: Придавка
Ранг: 5065
(глаг. прид.) потпише
Англиски: signed
Примери:
Врз основа на потпишаната спогодба да зе издејствува договор.