а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

поскап

поскапи
Вид збор: Придавка
Ранг: 14940
Компаратив од скап.
Англиски: more expensive
Изведенки
поскапо прил.
Го фати дупло поскапо за истата работа.