а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

попадика

мн. попадики
Вид збор: Именка, женски род
Ранг: 45142
1. сопруга, жена на поп
Албански: priftëneshë
Употреба: Религија
2. вид лековито растение
Латински: Tanacetum parthenium Англиски: Feverfew Албански: krizantemë
Употреба: Ботаника
3. општ назив за камилица
Латински: Matricaria chamomilla Англиски: camomile Албански: kamomile
Употреба: Ботаника
4. вид речна риба
Латински: Vimba melanops Англиски: Macedonian vimba Албански: lloj peshku lumi
Употреба: Зоологија