а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

полногласен

полногласниот
Вид збор: Придавка
Многу гласен, изразено гласен.
Англиски: sonorous
Примери:
Полногласна песна.
Изведенки
полногласно прил.
Пример: Се смееше полногласно.