а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

поефикасен

поефикасни
Вид збор: Придавка
Ранг: 18317
Компаратив од ефикасен.
Англиски: more efficient
Примери:
Гледај чудо, имало многу поефикасен начин за спасување на замјата.