а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

подмолник

мн. подмолници
Вид збор: Именка, машки род
Лице што мисли и дејствува подмолно.
Англиски: scum
Изведенки
подмолница ж.
мн. подмолници