а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

плејбек

(едн.)
Вид збор: Именка, машки род
Ранг: 39018
Јавен настап, говорење или пеење во синхронија со претходно снимен текст, музика во студио.
Англиски: playback