а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

пинг-понг

(едн.)
Вид збор: Именка, машки род
Ранг: 18241
Игра меѓу двајца играчи со мали и цврсти рекети и лесно топче на маса поделена со мрежа.
Англиски: table tennis
Употреба: Спорт