а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

печатарски

печатарска
Вид збор: Придавка
Ранг: 17629
Што се однесува до печатење и печатиица.
Примери:
Печатарски ученик.
Печатарска машина.
Печатарска хартија.
Печатарска боја.