а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

пеки

Вид збор: Честичка
Ранг: 19735
добро, во ред
Англиски: all right Турски: peki
Употреба: Архаизам
Примери:
Пеки, чорбаџи, нека ги однесе - мy рекол.