а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

педофил

мн. педофили
Вид збор: Именка, машки род
Ранг: 21141
Тој што се предава на педофилија.
Англиски: pedophiliac
Употреба: Медицина , Правда