а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

патронен

патрониот
Вид збор: Придавка
Ранг: 42367
Во изразот: патронен празник - што се однесува на денот на кој се прославува патронот.
Употреба: Религија