а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

патоказен

патоказниот
Вид збор: Придавка
Ранг: 43383
Што се однесува на патоказ.
Примери:
патоказен знак
патоказна метална табла