а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

пастелен

пастелна
Вид збор: Придавка
Ранг: 30447
мек, благ
Англиски: pastel
Употреба: Ликовна уметност
Примери:
Пастелни моливи.
Пастелен пејсаж.
Пастелна боја.