а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

пасквил

Вид збор: Именка, машки род
Ранг: 54746
Текст со навредлива, клеветничка, подбивна содржина.
Англиски: pasquil
Употреба: Литература
Изведенки
пасквила ж.