а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

пардон

(едн.)
Вид збор: Именка, машки род
Ранг: 21809
признание
Англиски: pardon
Употреба: Архаизам , Разговорно
Примери:
На овие зборови што ги рече, пардон.
Изрази
Ти давам пардон - признавам, во право си.