а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

парагон

мн. парагони
Вид збор: Именка, машки род
Ранг: 51458
образец, тип
Англиски: form
Примери:
Парагон блок - подврзани листови со отпечатен текст што можат лесно да се одвојат и што се користат во трговијата како копии сметки за продадена стока.