а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

парагон-блок

Вид збор: Именка, машки род
Копија на сметка што му се дава на купувачот за, купената стока.
Албански: paragon-bllok
Употреба: Економија