а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

панукла

(едн.) пануклата
Вид збор: Именка, женски род
Ранг: 42790
чума
Англиски: plague
Употреба: Архаизам , Медицина
Примери:
Пануклата кога биеше, помалку луѓе имаше.
(нар. поез.) Жена си имам црна панукла.
(разг.) Панукла да те собере!
(клетва) Да те чукне (удри) пануклата!
Изрази
(посл.) Надвор кукла, дома панукла.