а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

одѕида

одѕидаат
Вид збор: Глагол, свршен
Ранг: 36578
Растури тоа што е изѕидано.
Примери:
Мајсторот го одѕида ѕидот зашто излезе дека е крив.