а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

одново

Вид збор: Прилог
Ранг: 686
повторно, пак, наново
Англиски: again
Примери:
Снегот почна одново да паѓа.
Беше збунет, па фати да чита одново за да разбере.
Од ветрот дворот одново се посла со лисја.
Не дозволувај одново да те излаже.