а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

овлажни

овлажнат
Вид збор: Глагол, свршен
Ранг: 35825
овлажи
Англиски: moisten
Изведенки
1. овлажнува несв.
(се) овлажнуваат
2. овлажнување ср.
глаг. им.