а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

нормален

нормални
Вид збор: Придавка
Ранг: 1805
1. правилен, прописен, обичен
Англиски: normal Албански: normal
Примери:
нормален живот
нормален развиток
нормална појава
2. душевно здрав
Англиски: normal Албански: normal
Употреба: Медицина
Изведенки
1. нормално прил.
Пример: Работи нормално.
2. нормалност ж.