а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

нечепнат

нечепнатиот
Вид збор: Придавка
1. Што не е гибнат, употребен, сосем нов.
Англиски: untouched
2. Што не е начнат, цел.
Англиски: untouched
Примери:
Нечепната торта.