а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

неодамнешен

неодамнешни
Вид збор: Придавка
Ранг: 9425
Што се случил неодамна, што е пред кусо време.
Англиски: recent
Примери:
неодамнешна посета
неодамнешни разговори