а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

неограничен

неограничениот
Вид збор: Придавка
Ранг: 12014
Што не е ограничен, што нема ограничување, што е без граници.
Англиски: boundless
Примери:
неограничена власт, неограничени права
неограничени можности, неограничена доверба
Изведенки
неограниченост ж.