а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

необјавен

необјавениот
Вид збор: Придавка
Ранг: 22127
Што не е објавен.
Англиски: unpublished
Примери:
необјавена поема