а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

недокажан

недокажаниот
Вид збор: Придавка
Ранг: 37817
Што не е докажан, што не е потврден со докази.
Англиски: unproven
Употреба: Правда
Примери:
Недокажано обвинување.
Изведенки
недокажаност ж.