а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

неважен

неважни
Вид збор: Придавка
Ранг: 6886
Што не е важен, безначаен.
Англиски: unimportant
Примери:
неважна промена
неважна забелешка
Изведенки
неважност ж.