а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

наличен

наличниот
Вид збор: Придавка
Што е на располагање, што го има.
Англиски: available
Примери:
Налична сума.
Hалични средства.
Изведенки
наличност ж.