а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

наебе

наебат; наебал; наебан
Вид збор: Глагол, свршен
Ранг: 28677
Влезе во невоља.
Англиски: fuck
Употреба: Вулгарно , Преносно значење
Примери:
Ако пак задоцнете со плаќањето на кредитите, сте наебале.