а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

навоѓа

(се) навоѓаат
Вид збор: Глагол, несвршен
Ранг: 51316
наоѓа
Англиски: locate
Употреба: Дијалектен збор