а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

навигира

навигираат
Вид збор: Глагол, свршен и несвршен
1. Управува со брод или со летало.
Англиски: navigate
Употреба: Транспорт
2. Пребарува информации во интернет.
Англиски: navigate
Употреба: Информатика , Преносно значење