а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

музикален

музикалниот
Вид збор: Придавка
Ранг: 17793
1. Надарен за музика.
Англиски: musical
Употреба: Музика и танц
Примери:
Детето е многу музикално.
2. мелодичен
Англиски: melodic
Примери:
Музикален јазик.