а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

мртвороден

мртвородениот
Вид збор: Придавка
1. Мртов роден.
Англиски: stillborn
Примери:
Мртвородено дете.
2. Лошо замислен, без изгледи да се оствари, оживотвори.
Англиски: stillborn
Употреба: Преносно значење
Примери:
Мртвороден проект.