а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

мотоциклист

мн. мотоциклисти
Вид збор: Именка, машки род
Ранг: 41059
Возач на мотоцикл.
Англиски: motorcyclist
Примери:
Ни дадоа придружба од мотоциклисти.