а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

молкома

Вид збор: Прилог
Ранг: 6449
Тивко, беа зборување, со молчење.
Англиски: silently
Примери:
Одеа молкома.
Изведенки
молкум прил.
Пример: Молкум ја заврши работата.