а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

мирно

Вид збор: Прилог
Ранг: 771
1. без движење
Англиски: quiet
Примери:
Го погледа мирно и замолча.
2. војничка команда
Англиски: attention
Употреба: Воен термин
Примери:
Војници, мирно!
Изрази
Мирно спие - спокоен е, мирна му е совеста.