а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

метилав

метилавиот
Вид збор: Придавка
Ранг: 37715
Што има метил, што е болен од метил.
Употреба: Зоологија , Медицина
Примери:
Метилава овца.
Изведенки
метилавост ж.