а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

месечно

Вид збор: Прилог
Ранг: 10554
1. на месец
Англиски: monthly
Примери:
Еднаш месечно се гледаме.
2. секој месец
Англиски: monthly
Примери:
Ова списание излегува месечно.