а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

месечник

мн. месечници
Вид збор: Именка, машки род
Ранг: 31252
Периодично списание што излегува секој месец.
Англиски: monthly