а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

мастен

масниот
Вид збор: Придавка
Ранг: 23195
Што содржи маст, што е со маст.
Англиски: fatty
Примери:
масни киселини