а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

лајнен

лајнениот
Вид збор: Придавка
Што се однесува на лајно.
Англиски: shitty
Употреба: Вулгарно
Примери:
лајнени гаќи