а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

курвува

(cе) курвуваат
Вид збор: Глагол, несвршен
(се) курва
Англиски: go whoring
Употреба: Вулгарно
Изведенки
курвување ср.
(глаг. им.) курвање