а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

курвински

курвинскиот
Вид збор: Придавка
Ранг: 28158
1. Што се однесува на курва.
Употреба: Вулгарно
Примери:
Курвински однос.
2. Што е како кај курва.
Употреба: Вулгарно
Примери:
Курвински очи.