а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

курвалак

(едн. )
Вид збор: Именка, машки род
Ранг: 44484
курварство
Англиски: harlotry
Употреба: Вулгарно
Примери:
Сите ја знаеја дека е по курвалакот.
Изведенки
курварлак м.