а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

кукуригу

Вид збор: Извик
Ранг: 56277
Глас со кој се јавува петелот; извик со кој се подражава гласот на петелот.